Dywaniki Renault

Nawet najdłuższa podróż autem, którego wnętrze jest zadbane, będzie znacznie przyjemniejsza, niż prowadzenie pojazdu, w którym panuje brud i chaos. Aby nasze auto było czyste, nie wystarczy go odkurzyć i zawiesić zapachową zawieszkę. Właściciele dobrze utrzymanych samochodów nigdy nie zapominają o czyszczeniu plastików w swoich autach. Dzisiaj podpowiemy Ci, na jakie kosmetyki do czyszczenia kokpitu powinieneś zwrócić uwagę, aby kabina Twojego auta lśniła przez długi czas.

czyszczenie wnetrza

Jak zaprowadzić porządek w aucie?

Najważniejsza jest systematyczność i przeprowadzanie regularnych porządków. Oczywiście nikt nie mówi, że musimy czyścić kokpit codziennie. Wystarczy, że poświęcimy mu chwilę raz na miesiąc. Przed podjęciem czynności związanych z pielęgnacją plastików, warto odkurzyć całe wnętrze auta z zalegającego na podłodze i siedzeniach kurzu. Oprócz tego powinniśmy także wcześniej wyczyścić szyby od środka. Dlaczego? Po pierwsze dla naszego bezpieczeństwa. Na przedniej szybie i nie tylko na niej, często zbiera wilgoć, a ta idealnie przyciąga kurz. Ponadto podczas ich wycierania nieuniknionym jest zachlapanie kokpitu naszego auta środkiem do czyszczenia szyb. Nie chcemy przecież zabrudzić sobie świeżo umytego kokpitu.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji i czyszczenia kokpitu wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele różnych środków do czyszczenia plastików. Różnią się one jednak od siebie nie tylko ceną, ale także zastosowaniem. Pomimo tego, że większość z nich dedykowana jest to wnętrz samochodów, nie każdy z tych produktów nadaje się do pielęgnacji deski rozdzielczej i podszybia. Do wyczyszczenia właśnie tych dwóch elementów powinniśmy wybrać preparaty, które nie nabłyszczają powierzchni. Połyskujące podszybie oraz deska rozdzielcza mogą być bardzo niebezpieczne w słoneczny dzień. Elementy te odbijają się bowiem w przedniej szybie, oślepiają kierowcę i tym samym utrudniają widoczność podczas jazdy. Preparaty nadające połysk możemy za to zastosować na dolnych elementach deski rozdzielczej lub drzwiach.

Doskonałym wyborem do pielęgnacji całego wnętrza naszego samochodu są produkty dające efekt matowości. Tego typu środki możemy bez obaw o bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów zastosować na wszystkich plastikach w aucie. Te produkty poradzą sobie z większością zabrudzeń na plastikach.

Mocno zabrudzoną deskę rozdzielczą wyczyścisz samodzielnie!

A co w przypadku, gdy deska rozdzielcza naszego auta jest mocno zabrudzona i zwykłe preparaty do jej pielęgnacji nie dają rady jej wyczyścić? W takim wypadku musimy sięgnąć po specjalną piankę do plastików, dostępną w każdym dobrym sklepie motoryzacyjnym. Produkty te nie są drogie, gdyż ich ceny mieszczą się w granicach 10-30 zł. Piankę nakładamy na zabrudzone miejsca i po kilku minutach, podczas których brud się rozpuszcza, przecieramy całość szmatką.

Ważne właściwości kosmetyków do pielęgnacji kokpitu

Wybierając produkty do czyszczenia oraz pielęgnacji tapicerki, musimy zwrócić też uwagę na ich gęstość. Tak naprawdę im gęstszy preparat, tym lepiej. Nie będzie on bowiem spływał nam z pionowych lub skośnych powierzchni. Ponadto wybierajmy płyny odpychające kurz, czyli te posiadające właściwości antystatyczne. Dla niektórych kierowców lub ich pasażerów, w szczególności dzieci, ważny jest także zapach produktu. Na rynku znajdziemy kosmetyki do kokpitu o zapachu różnego rodzaju owoców lub neutralne. Ważne, żeby po ich użyciu poświęcić kilka minut na wywietrzenie kabiny. Nie będą one wtedy dla nas drażniące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *