Dywaniki Renault

Prawidłowe woskowanie samochodu to bardzo ważna sprawa dla każdego kierowcy. Z racji tego powinniśmy przyłożyć się do wyboru odpowiedniego wosku samochodowego. W ten sposób zadbamy przede wszystkim o lśniącą i nieskazitelnie czystą karoserię. Woskowanie pomoże uniknąć licznych zabrudzeń i zanieczyszczeń. Dzięki temu auto przez dłuższy czas będzie wyglądało elegancko i zadbanie. Kluczem do sukcesu jest jednak regularne używanie odpowiedniego wosku.

Woskowanie auta

Wosk do samochodu – najważniejsze zalety

Woskowanie stanowi dla każdego kierowcy jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji auta, ponieważ:

  • poprawia wygląd użytkowanego samochodu,
  • zabezpiecza przed zabrudzeniami,
  • zabezpiecza przed blaknięciem,
  • chroni przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi,
  • zabezpiecza przed pojawieniem się korozji.

Nic dziwnego, że z wosku powinniśmy korzystać jak najczęściej, chociaż wielu kierowców po prostu sobie to lekceważy. Niezwykle istotne jest to, aby czynność ta powtarzana była przynajmniej raz na kilka tygodni.

Wosk do samochodu – na jaki konkretnie rodzaj warto się zdecydować?

Wybierając wosk do własnego samochodu musimy skupić się na ogólnej kondycji lakieru samochodu, ale też na efektach, jakich oczekuje się po zastosowanym woskowaniu. Wszystko musi być bardzo dokładnie przemyślane, aby efekt był dla kierowcy zniewalający. Dobrym rozwiązaniem będzie wosk naturalny. Co prawda jest on nieco trudniejszy w aplikowaniu oraz rozprowadzaniu, jednak dzięki temu mamy pewność, że auto będzie skutecznie chronione, a ponadto zyska na atrakcyjności wizualnej. Wosk naturalny posiada świetne właściwości ochronne, dlatego wykorzystujemy go bardzo często. Poza tym pozwala nam na uzyskanie głębi koloru i odświeżenie karoserii. W tym przypadku zapewniamy sobie długotrwałe efekty.

Alternatywą dla zainteresowanych może być wosk syntetyczny, które zawierają w sobie spore ilości polimerów. Odpowiadają one za łatwiejsze rozprowadzenie wosku, dlatego może być to ułatwienie dla początkujących kierowców. Lakier po zastosowaniu takiego wosku jest również doskonale chroniony przed deszczem, nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz śniegiem. Woski syntetyczne do samochodów możemy nabyć w formie:

  • płynu,
  • mleczka,
  • twardej pasty (ściernej, bez drobinek ściernych oraz z pigmentem).

Jak widać wyraźnie decyzja w tym zakresie nie będzie ułatwiona, jednak podczas woskowania samochodu sprawdzić powinny się obie propozycje. Wszystko zależy od tego, czy wolimy naturalne preparaty czy też jednak syntetyczne.

Kilka alternatywnych metod

Do wyboru mamy również kilka alternatywnych metod, często dużo tańszych, a mianowicie szampony samochodowe z woskiem, półpłynne pasty z woskiem czy też woski produkowane na bazie silikonów. Musimy mieć jednak pewność, że woski zadziałają na lakier skutecznie i będą w stanie chronić go przed bardzo długi czas. Najlepiej, jeśli woskowanie wykonywane jest przez doświadczonego specjalistę, chociaż niektóre osoby wolą zajmować się tym samodzielnie. Warto postawić w tym przypadku na woski syntetyczne lub naturalne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *