Dywaniki Renault

Dla wielu kierowców okres zimowy kojarzy się z licznymi niedogodnościami związanymi z niskimi temperaturami i zwiększoną wilgotnością powietrza. Na skutki zimowej aury możemy szczególnie narzekać wówczas, gdy parkujemy nasze auto na zewnątrz. W takiej sytuacji możemy z powodzeniem wykorzystać właściwości odpowiednich kosmetyków samochodowych. Przedstawione poniżej rozwiązania pozwolą nam zaoszczędzić czas podczas porannego przygotowywania auta do jazdy i prawidłowo o nie zadbać.

Zimowe kosmetyki do auta

Jeżeli chcemy uniknąć problemów z przygotowaniem naszego pojazdu do drogi – zacznijmy działać jeszcze przed nadejściem chłodnych dni. Przed pojawieniem się pierwszych mrozów warto zaopatrzyć się w specyfiki pozwalające na bezproblemowe rozpoczęcia jazdy.

Możemy wśród nich wyróżnić:

  • Odmrażacz do zamków – odda nam nieocenione usługi podczas otwierania drzwi naszego auta w mroźne poranki. Nawet minimalna ilość wody zgromadzona w zakamarkach zamka potrafi skutecznie uniemożliwić otwarcie samochodu. W skład odmrażacza wchodzą substancje rozpuszczające lód i umożliwiające przekręcenie kluczyka. Dodatkowo ma on działanie antykorozyjne, co pozwala utrzymać mechanizm w należytym stanie.
  • Odmrażacz do szyb – poranne zeskrobywanie grubej warstwy lodu z szyb auta może okazać się bardzo czasochłonne. Niedostateczne usunięcie lodowej powłoki uniemożliwia prawidłową widoczność, co przekłada się na niezbyt bezpieczną jazdę. Odmrażacz ten pozwoli skutecznie pozbyć się lodu z szyb i lusterek bez konieczności długotrwałego, manualnego usuwania jego powłoki. Ponadto, zastosowanie odmrażacza do szyb uchroni ich powierzchnię przez uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Preparat przeciw parowaniu szyb – świetnie sprawdzi się w okresie podwyższonej wilgotności powietrza. Jest to specyfik ograniczający osadzanie się pary na wewnętrznych stronach szyb. Pozwala na utrzymanie dobrej widoczności podczas opadów lub niedostatecznej pracy systemu wentylacyjnego w aucie. Jednorazowe zastosowanie warstwy płynu na szybie zapobiegnie jej roszeniu przez dłuższy czas.

Zimowe preparaty ochronne

Poza stosowaniem środków pozwalających na szybkie i sprawne przygotowanie samochodu do jazdy, należy również zadbać o ochronę naszego pojazdu. Do wyboru mamy szereg specyfików, które pomogą nam zadbać o nasze auto jeszcze przed zimą.

Do preparatów tych zaliczamy:

  • Wosk ochronny – wytwarza nieprzepuszczalną dla wilgoci powłokę na karoserii auta. Chroni też przed niekorzystnym wpływem soli, piasku czy żwiru służących do oczyszczania dróg z lodu i śniegu. Ogranicza również matowienie lakieru spowodowane działaniem niskich temperatur. Woski ochronne występują w postaci stałej i półpłynnej, co pozwala wybrać odpowiednią dla nas metodę nakładania preparatu.
  • Szampon z woskiem – stosowany podczas każdego mycia samochodu powoduje utworzenie dodatkowej warstwy ochronnej na karoserii. Pozwala to przeciwdziałać skutkom stosowania soli przez służby utrzymania dróg oraz efektom podwyższonej wilgotności powietrza.
  • Preparat do konserwacji uszczelek – jest to środek, który pomoże nam utrzymać uszczelki w dobrym stanie technicznym nawet w trakcie bardzo niskich temperatur. Silikon wchodzący w skład preparatu pozwala zachować elastyczność uszczelek podczas mrozów oraz zapobiega ich przywieraniu do karoserii. Na tak przygotowanych uszczelkach nie będą pojawiały się spękania i ubytki przez co będą one dobrze spełniały swoją funkcję.
  • Środek do konserwacji opon – ma za zadanie ochronę ogumienia przed wpływem niskich temperatur i środków stosowanych w okresie zimowym przez służby drogowe. Działanie preparatu polega na utworzeniu powłoki hydrofobowej na powierzchni opon, przez co zwiększa się ich odporność na niekorzystne warunki.

Ponadto, przed wystąpieniem mrozów warto zaopatrzyć się w zimowy płyn do spryskiwaczy i do chłodnicy. Stosowanie odpowiednio dobranych preparatów pozwoli nam na sprawne usunięcie skutków warunków panujących w okresie zimowym. Umożliwi nam szybkie przygotowanie do jazdy i zapewni ochronę naszego auta przed wieloma niekorzystnymi czynnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *