Dywaniki Renault

Zima to okres, w którym zmarznięte stworzenia szukają schronienia przed mrozem, śniegiem i wiatrem. Jednym z miejsc, w którym mogą się one pojawić, jest nasz samochód. Ciepły silnik i zaciszne zakamarki są dla nich przytulnym azylem. Niestety ich obecność może także przyczyniać się do pojawienia niespodziewanych usterek. Jeżeli więc zauważymy oznaki bytności zwierząt w swoim aucie, jak najszybciej zadbajmy o skuteczne wyeliminowanie nieproszonych gości. Jak się ich pozbyć?

Jak pozbyć się szkodników z auta

Jakie szkody mogą wywołać zwierzęta w samochodzie?

W zimowym sezonie w samochodach najczęściej pojawiają się myszy i szczury oraz kuny. Zarówno drobne gryzonie, jak i większe ssaki z rodziny łasicowatych mają tendencję do wygryzania dziur w matach wygłuszających lub co gorsza – przegryzania kabli i przewodów. Może to spowodować wyciek ważnych płynów eksploatacyjnych, awarię elektroniki lub nawet brak możliwości uruchomienia auta. Osoby walczące ze szkodnikami w swoim pojeździe zazwyczaj sięgają po popularne metody, które w szybki i humanitarny sposób unieszkodliwią niepożądane ssaki. Jakie sposoby cieszą się największą popularnością?

Odstraszacze ultradźwiękowe

Dostępne niemal w każdym sklepie motoryzacyjnym odstraszacze ultradźwiękowe to ukrywane pod maską urządzenia, które należy podłączyć do akumulatora. Emitują one dźwięki o częstotliwości nieprzyjemnej dla myszy i kun, zniechęcając je do zamieszkania obok ciepłego silnika. Jednocześnie pobierają niewiele prądu, nie powodując szybszego rozładowywania się akumulatora. Niestety ich dźwięk może być niemiły także dla naszych psów czy kotów, stąd używanie ich w pobliżu domowych zwierząt jest raczej niewskazane.

Środki odstraszające w sprayu

Jeżeli z pewnych względów nie chcemy lub nie możemy sięgnąć po ultradźwiękowy odstraszasz, w swoim samochodzie możemy zastosować specjalne środki w sprayu. Ich zapach jest dość przyjemny dla ludzi, a zarazem nie będzie tolerowany przez łasice i szczury, stając się niewidzialną barierą ochronną dla pojazdu. Zazwyczaj można nanosić go na tworzywa sztuczne, gumowe i lakierowane, co sprawia, że z jego pomocą zabezpieczymy cały samochód – zarówno komorę silnika, jak i nadkola czy podwozie.

Psia sierść

Jeżeli posiadamy psa, wyczeszmy go i zbierzmy pozyskaną w ten sposób sierść. Następnie umieśćmy ją w zakamarkach silnika lub innych wybranych obszarach samochodu. Jej zapach działa odstraszająco na dzikie zwierzęta, które nie zechcą zbliżyć się do auta czując woń swojego naturalnego wroga. Dzięki temu w całkowicie darmowy sposób zmniejszymy ryzyko szkód spowodowanych przez szczury, myszy i kuny.

Zawieszki do toalety

Ostatnim, niedrogim sposobem odstraszenia szkodników są zawieszki do toalety, oferowane w każdym markecie. Ich mocny zapach, który w łazience działa odświeżająco, jest wyjątkowo niemiły dla większości zwierząt. Wystarczy zatem zawiesić kostkę w plastikowej obudowie pod maską, by skutecznie odstraszyć większe i mniejsze gatunki ssaków.

W chłodniejszym sezonie warto zawczasu zabezpieczyć swój samochód przed szkodnikami. Ultradźwiękowe lub zapachowe odstraszacze oraz psia sierść umieszczona pod maską skutecznie zniechęcą myszy, szczury i kuny do nocowania przy ciepłym silniku. Dzięki temu znacząco wyeliminujemy ryzyko drogich usterek, będących następstwem pogryzienia kabli, przewodów i mat przez niechcianych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *