Dywaniki Renault

Są nieodzownym elementem naszych samochodów, a często nie zwracamy na nie uwagi – dywaniki samochodowe. Dzięki nim możemy w łatwy sposób uporządkować nasz pojazd, a jak wiadomo, podróż w czystym aucie jest bardziej komfortowa. W poniższym tekście przedstawimy ich rodzaje oraz podpowiemy jakie dywaniki samochodowe powinniśmy wybrać do swojego auta.

dywaniki samochodowe

Rodzaje dywaników samochodowych

Dywaniki w naszych autach pełnią wiele istotnych funkcji. O utrzymywaniu porządku wspomnieliśmy już wyżej. Kolejną ważną rolą mat samochodowych jest zabezpieczenie wnętrza kabiny przed nadmierną wilgocią, która może powodować nie tylko nieprzyjemny zapach w naszym pojeździe, ale także doprowadzić do rdzewienia metalowych elementów, a w skrajnych przypadkach do uszkodzenia instalacji elektrycznej umieszczonej w podłodze.

Asortyment tych produktów na rynku jest naprawdę bogaty. Możemy jednak podzielić dywaniki samochodowe ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Wyróżniamy więc maty do auta:

  • welurowe
  • gumowe

Welurowe dywaniki samochodowe – estetyczne rozwiązanie na lato

Ten rodzaj mat samochodowych wyróżnia się przede wszystkim wysoką atrakcyjnością. Materiałowe dywaniki dodają wnętrzu naszego auta elegancji i szyku. Możemy bowiem dobrać ich barwę do kolorów, które mają przewagę w kabinie samochodu lub do koloru lakieru auta. Ponadto producenci welurowych dywaników samochodowych są w stanie wyszyć na nich logo marki naszego samochodu lub spersonalizowany specjalnie dla nas napis. Wybór jest naprawdę szeroki.

Jednak wybierając tego typu dywaniki do naszego auta, musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Produkty welurowe są wykonane z materiału, więc lepiej korzystać z nich w okresie wiosenno-letnim. Nie narazimy ich wtedy na duże zawilgocenie oraz zabrudzenia. Warto zainwestować w welurowe dywaniki samochodowe, których gramatura to minimum 2000g/m². Taka gęstość weluru pozwala na ich łatwe czyszczenie, a dodatkowa guma umieszczona na ich spodzie, chroni oryginalną wykładzinę naszego auta przed wilgocią.

Gumowe dywaniki samochodowe – praktyczne w okresie pluchy i niepogody

Dywaniki do auta wykonane z gumy są zdecydowanie tańsze i dla niektórych kierowców mniej estetyczne. Jednak ich praktyczne walory sprawiają, że wielu miłośników motoryzacji nie zmieniłoby swoich gumowych dywaników samochodowych na ich welurowe odpowiedniki.

Przede wszystkim gumowe maty do auta bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy zabrać je do domu i za pomocą detergentów do mycia naczyń zmyć z nich nawet największe zabrudzenia. Możemy je także wyczyścić na ręcznej myjni samochodowej.

Jesienią i zimą na naszym obuwiu wnosimy do auta mnóstwo wody oraz błota pośniegowego. Gumowe dywaniki samochodowe posiadają wysoki rant, a także specjalny wzór uniemożliwiający przedostanie się tej wilgoci na wykładzinę samochodową.

Welurowe czy gumowe dywaniki samochodowe – które lepsze?

Na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Wybór dywaników samochodowych to indywidualna kwestia każdego kierowcy. Jednak my polecamy zakup dwóch kompletów. Welurowych na wiosnę oraz lato i gumowych na okres jesienno-zimowy. Tym sposobem zadbamy zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność w kabinie naszego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *