Dywaniki Renault

W dzisiejszych czasach większość z nas używa smartfonów. Kierowcą służą nie tylko do rozmów i pisania wiadomości tekstowych, lecz także jako nawigacja czy narzędzie do odtwarzania muzyki. Dlatego uchwyt na telefon jest niezbędnym akcesorium w samochodzie każdego kierowcy. Na co musimy zwrócić uwagę, wybierając tego typu produkt? Jaki w ogóle wybrać uchwyt na telefon? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

uchwyt_samochodowy

Rodzaje uchwytów samochodowych na telefon

Uchwyt na telefon ma za zadanie utrzymać nasze urządzenie mobilne i ochronić smartfona przed upadkiem oraz uszkodzeniem. Producenci tych akcesoriów oferują bardzo szeroki wybór modeli swoich produktów. Różnią się one przede wszystkim sposobem mocowania. Wyróżniamy więc następujące produkty:

  • uchwyt na telefon mocowany do kratki nawiewu – to najpopularniejszy model uchwytów wśród kierowców. Jego największą zaletą jest możliwość swobodnej i bezpiecznej obsługi telefonu, gdyż znajduje się on w niedalekiej odległości od kierowcy. Korzystanie z nawigacji również jest bardzo łatwe i czytelne.
  • uchwyt mocowany na szybę – to najbardziej uniwersalny produkt, gdyż jest mocowany za pomocą przyssawki do przedniej szyby. Jego zaletą jest to, że pasuje on do większości telefonów komórkowych, jednak ma on też swoją wadę. Zbyt duży uchwyt na telefon może ograniczać nam widoczność w trakcie jazdy.
  • uchwyt mocowany na desce rozdzielczej – stabilnie utrzymuje telefon nawet w podczas dynamicznej jazdy, więc nie musimy martwić się o upadek naszego smartfona. Ma jednak tę samą wadę co poprzedni. Zamontowany w złym miejscu może ograniczać nam widoczność.

Na co zwrócić uwagę wybierając idealny uchwyt na telefon?

Podczas zakupu uchwytu na telefon musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów. Pierwszym jest typ tego akcesorium oraz sposób jego mocowania. Warto także zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Najczęściej wysokiej klasy uchwyty na telefon są zdecydowanie droższe. Maja na to wpływ materiały wykorzystane do jego produkcji. Musimy pamiętać, że uchwyt na telefon wykonany z cienkiego, słabego i podatnego na odkształcenia plastiku, nie posłuży nam zbyt długo, a nawet może ulec zniszczeniu w trakcie jego użytkowania. Dlatego zarówno dla bezpieczeństwa naszego, jak i telefonu, wybierajmy produkty wysokiej klasy.

Odpowiednie wymiary uchwytu na telefon są jedną z najważniejszych kwestii, na które musimy zwrócić uwagę. Po pierwsze musi on dobrze i stabilnie trzymać naszego smartfona, a po drugie nie może ograniczać nam widoczności.

Inną ważną sprawą jest wygoda użytkowania tego akcesorium. Uchwyt do telefonu powinien umożliwić nam bezpieczne korzystanie z nawigacji, odbieranie i wykonywanie połączeń oraz odtwarzanie muzyki. Jeśli jesteśmy zmuszeni do jego obsługi używać obu rąk, to uchwyt nie spełnia swojego zadania prawidłowo. Ponadto dobry produkt umożliwia nam ustawienie telefonu zarówno pionowo, jak i poziomo.

Idealny uchwyt na smartfona powinien także umożliwiać nam ładowanie baterii, bez konieczności wyjmowania z niego telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *