Dywaniki Renault

W samochodach przewozimy rozmaite towary: materiały budowlane, żywność, a nawet zwierzęta. Jak łatwo się domyśleć, oryginalna wykładzina bagażnika może łatwo się ubrudzić. To nic jeśli w bagażniku rozsypiemy coś suchego, wystarczy odkurzyć. Jednak łatwo domyśleć się jakie zapachy będą się unosić jeśli rozlejemy piwo, olej czy kiedy nasz pupil nie wytrzyma trudów podróży. Kolejnym problemem jest pleśń, która może rozwinąć się na tapicerce. Czy warto kupić matę do bagażnika? Jakie są ich rodzaje? Czy zwracać uwagę na cenę?

Mata do bagażnika

Maty bagażnikowe – rodzaje

Mata do bagażnika to bardzo funkcjonalny gadżet dla zmotoryzowanych. Poprzez dobór odpowiedniego rodzaju możemy znacząco poprawić komfort użytkowania samochodowego bagażnika. Najpopularniejsze i najtańsze są gumowe, antypoślizgowe maty z rantem, dzięki któremu wilgoć nie przedostanie się pod matę i nie zabrudzi wykładziny. Zabrudzoną matę wystarczy wyjąć i oczyścić. 

  • Mata gumowa – rynek oferuje maty dopasowane kształtem i rozmiarem do bagażnika danego modelu samochodu.
  • Mata antypoślizgowa – zapobiega przesuwaniu się przedmiotów po całym bagażniku.
  • Mata welurowa lub skórzana – spisuje się dobrze w samochodach niedostosowanych do wożenia różnych ciężkich rzeczy, np. samochodów sportowych, limuzyn, lub gdy zależy nam na elegancji wnętrza. Bardzo przydatna aby ochronić tapicerkę przed zabrudzeniami wniesionymi do auta na niedużej walizce, czy innych mało problematycznych przedmiotach.
  • Dywanik korytkowy – bardzo odporny i wytrzymały na zagięcia oraz pękanie, wypełniający całą przestrzeń ładunkową pojazdu.
  • Mata ochrona dla psa – rozkładana mata z wytrzymałego i łatwego w czyszczeniu materiału, wypełniająca całą przestrzeń ładunkową, oraz tapicerkę tylnych foteli i boczków bagażnika.
  • Mata z organizerem – rozwiązanie idealne gdy wozimy ze sobą różne płyny eksploatacyjne i narzędzia. Posiada kilka kieszeni i przegródek zapewniających bezpieczeństwo i porządek. Mata nadaje się także do przewożenia zwierząt – ochrania nie tylko podłogę bagażnika ale też tapicerkę jego tylnej części.

Gdzie kupić matę do bagażnika?

Popularne maty do bagażnika możemy znaleźć niemal w każdym stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym, a nawet niektórych hipermarketach. Jednak jeśli zależy nam na konkretnym, dobrze dopasowanym do naszego samochodu modelu warto przejrzeć oferty sklepów internetowych. Ze względu na ogromny wybór i łatwość zakupu niejednokrotnie będzie to najlepszy wybór.

Ceny mat samochodowych

Zakup maty do bagażnika nie jest wielkim wydatkiem. Już najtańsza, gumowa mata chroni auto lepiej niż jej brak. Niczym nie zabezpieczony bagażnik może być powodem powstania pleśni w samochodzie, a nawet korozji. Kupując matę nie tylko zapewniamy estetyczny wygląd wnętrzu naszego auta, ale chronimy przed uszkodzeniami, brzydkim zapachem i alergenami.

Maty gumowe kosztują od 30 do 100 zł, welurowe to koszt maksymalnie 40 zł, a modele skórzane kosztują około 200 zł. Bardziej funkcjonalne maty typu organizer to koszt około 100 zł w zależności od rozmiaru. Model dla psa to koszt od 40 do 200 zł (w zależności od producenta, materiału i rozmiaru maty)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *