Dywaniki Renault

Bardzo duży odsetek pojazdów sprzedawanych w Polsce trafia do różnych firm. Spore grono aut jest użytkowanych w ramach leasingu. Bardzo często takie pojazdy są wystawiane na sprzedaż po około 3-5 latach ich użytkowania przez właściciela lub pracowników firmy. Wiele osób zastanawia się czy kupno pojazdu poleasingowego jest dobrym pomysłem. Oczywiście podobnie jak w przypadku prywatnych pojazdów używanych, takie samochody posiadają swoje wady i zalety. Często okazuje się, że jest to dobry wybór.

samochod_poleasingowy

Ostatnimi czasy na rynku pojawia się bardzo wiele pojazdów, które były przedmiotami leasingu w mniejszych firmach oraz większych korporacjach reprezentujących różne branże. Roczniki i przebiegi takich pojazdów są zróżnicowane, więc na rynku takich aut można znaleźć różnorodne samochody dopasowane do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Duża łatwość w uzyskaniu dostępu do ofert obejmujących takie samochody to jeden z ważniejszych czynników wpływających na dużą popularność pojazdów tego rodzaju. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o takich pojazdach.

Co warto wiedzieć o samochodach poleasingowych?

Wielu przeciwników kupowania samochodów, które wcześniej były przedmiotami leasingu uważa, że pojazdy takie posiadają wiele wad. Jedną z nich jest fakt, że auto było użytkowane jako pojazd służbowy. Do niedawna uważano, że samochody firmowe sprzedawane po okresie leasingu są bardzo zużyte i zniszczone. Okazuje się jednak, że współcześnie wiele firm oferuje swoim pracownikom różne premie i bonusy za bezwypadkową jazdę oraz za jazdę w sposób ekonomiczny powodujący niskie zużycie paliwa. Oznacza to, że nawet w przypadku dużego przebiegu, trzeba liczyć się z tym, że pojazd był użytkowany prawidłowo, bez nadmiernego przeciążania.

Współczesnym firmom zależy na jak najlepszym stanie technicznym pojazdu. Oczywiście kupując pojazd poleasingowy, należy liczyć się z jego sporym przebiegiem i związanymi z tym wydatkami, naprawami czy też koniecznością wymiany części eksploatacyjnych. Z drugiej strony, ten sam problem może dotyczyć pojazdów z rynku wtórnego pochodzących od właścicieli prywatnych. Różnica polega jednak na tym, że wiele firm regularnie korzystało z napraw i czynności konserwacyjnych oferowanych przez autoryzowane serwisy, po to, aby nie stracić gwarancji. Pomimo dużego przebiegu, pojazd może być w dobrym stanie, a potwierdzeniem tego będą udokumentowane naprawy potwierdzone wpisami w książce serwisowej.

Atrakcyjne oferty pojazdów poleasingowych

Jak widać, wiele mitów dotyczących samochodów poleasingowych okazuje się być nieprawdą. Auta takie są równie atrakcyjne jak używane pojazdy od użytkowników prywatnych, a w wielu przypadkach potrafią być nawet lepsze. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba tracić czujność. Przed podjęciem decyzji o kupnie warto udać się do wybranej przez siebie stacji kontroli pojazdów albo można przyjechać ze znajomym, zaufanym mechanikiem. Dzięki temu uda się skutecznie ocenić stan pojazdu, wykryć jego ewentualne mankamenty oraz ustalić czy jest on wart swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *