Dywaniki Renault

Kupując nowy samochód nie zawsze zastanawiamy się nad detalami, których brak może znacząco wpływać na nasz komfort. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ogólny wygląd i osiągi naszego upragnionego auta, następnie na właściwości jezdne i spalanie. Oglądając w salonie nowy model nie pomyślimy o tym by sprawdzić, czy gniazdo USB w danym modelu jest w stanie naładować naszego smartfona lub czy nie potrzebujemy czasem zamówić auta z gniazdem 230 V chociażby do naładowania laptopa. Za jakie elementy wyposażenia warto dopłacić kupując nowy samochód?

wnetrze_samochodu

Fabryczny system głośnomówiący

Prowadzenie rozmów telefonicznych podczas prowadzenia samochodu nie tylko naraża nas na otrzymanie wysokiego mandatu, ale częściej na stłuczkę w mieście lub poważny wypadek w trasie. W niektórych krajach (np. Francja) prowadzenie samochodu z założoną słuchawką bluetooth jest zakazane, dlatego warto zadbać o to, by samochód posiadał zestaw głośnomówiący zintegrowany z komputerem pokładowym lub radiem, np. funkcję Smart Link pozwalającą na sparowanie pojazdu ze smartfonem. Dzięki temu można również odtwarzać swoją ulubioną muzykę.

Aktywny tempomat

Tempomat przydaje się szczególnie w samochodach wykorzystywanych do pokonywania znacznych odległości, kiedy to większą część trasy przemierzamy autostradami. Nowoczesne tempomaty dostosowują prędkość i odstęp do pojazdu poprzedzającego, co jest szczególnie przydatne teraz gdy wszedł w życie przepis mówiący o zachowaniu odpowiedniego odstępu pomiędzy pojazdami. Odstęp ten powinien wynosić min. połowę prędkości, tj. minimum 50 metrów przy prędkości 100 km/h.

Czujniki parkowania

Szczególnie przydatne przy większych samochodach. W ich przypadku parkowanie na ciasnych miejscach parkingowych może okazać się nie lada wyzwaniem dla początkujących kierowców. Czujniki i kamery cofania znacznie ułatwiają życie w mieście więc dobrze jest doposażyć w nie samochód.

Podgrzewane lusterka i szyby

Podgrzewane lusterka i szyby mogą bardzo ułatwić życie podczas zimnych miesięcy. Odmrożenie szyb zajmuje dużo mniej czasu i wpływa na idealną widoczność niemal od razu po uruchomieniu samochodu. W modelach marek premium znajdziemy nie tylko podgrzewanie tylnej i przedniej szyby. Obecnie podgrzewane są też te boczne.

Podgrzewane fotele

W okresie zimowym podgrzewane fotele są bardzo pożądane szczególnie w samochodach z silnikiem Diesla, który nagrzewa się dużo wolniej przez co wnętrze kabiny osiąga temperaturę pokojową nieznośnie wolno. Równie przydatna jest podgrzewana kierownica.

System Front Assist

Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego odstępu, a przy niższych prędkościach może zainicjować awaryjne hamowanie unikając zderzenia z pieszym lub rowerzystą.

Automatyczna klimatyzacja z czujnikiem wilgotności

W okresie letnim nie wyobrażamy sobie nawet krótkiej podróży samochodem bez włączonej klimatyzacji. Bardzo przydatną opcją jest zamówienie klimatyzacji z czujnikiem wilgotności. Klimatyzacja utrzymuje wybraną przez nas temperaturę, a dzięki czujnikowi wyeliminuje wilgoć z kabiny co przełoży się na utrzymanie przyjemnego zapachu wewnątrz samochodu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *